Tipy na zážitky

 1. Žatec

  ŽATEC

  Město známé svou bohatou historií a tradicí pěstováním a zpracováním chmele a také všeho co k tomu patří. Možete zde navštívit místní malý pivovar a dalších zajímavostí spojených s tradicí vaření piva.

  Chrám chmele a piva

  Chrám chmele a piva je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech. V chrámu je pro vás připravena prohlídka, jejíž náplň zaujme široké spektrum návštěvníků.

  Chrám chmele a piva nabízí svým návštěvníkům program vhodný pro všechny věkové kategorie. Chcete-li odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak chrám chmele je určen právě vám.

  Restaurant U Orloje

  Restaurant U Orloje je součást areálu Chrám chmele a piva. Restaurant je vhodný k oddechu a načerpání energie. Restaurant u Orloje je vystavěn ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin.

  Chmelařské muzeum Žatec

  Součástí turistického areálu Chrám chmele a piva je Chmelařské muzeum Žatec. Chmelařské muzeum Žatec vlastní největší expozici svého druhu na světě. Na ploše 4 000 m² naleznete exponáty které představují vývoj chmelařství od raného středověku až do současnosti. Samotné Chmelařské muzeum Žatec je technickou památkou a příkladem industriální účelové architektury z konce 19. století.

  http://chchp.cz/

  Dočesná

  Tato akce vznikla původně jako oslava dočesání posledního chmelového štoku a v průběhu let doznávala mnoha proměn. V dnešní podobě se těžištěm oslav a zábavy stalo centrální náměstí Svobody, kde je před
  radnicí umístěno hlavní pódium, na kterém se po oba dny střídají zábavné pořady především hudebních žánrů. Nedílnou součástí jsou chmelové a pivní soutěže, mezi nejoblíbenější patří ruční česání chmele a tanec s korbelem piva na hlavě. Výjimečnost programu umocňuje historická divadelní scénka jejímž  vyvrcholením je pasování vybraného pěstitele do rytířského stavu a dekorování jej chmelovým věncem, slavnostní narážení pivního sudu a strhnutí posledního štoku v nejmenší chmelnici na světě, která se nachází přímo na žateckém náměstí.

  http://www.docesna.cz/

 2. Most

  MOST

  Jedno z největších měst přilehlého regionu. Je známo svou mladou historií kdy původní město Most muselo ustoupit těžbě uhlí. Jedna z nejvýznamějších památek je kostel Nanebevzetí Pany Marie, který byl právě kvůli záchraně před těžbou uhlí přesunut po kolejích o 841m.

  Mezi další zajímavá historická místa patří jedna z dominant Mostu a to hrad Hněvín, který mimo jiné slouží jako rozhledna.

  Autodrom Most

  Autodrom Most nabízí po celý rok široké možnosti, jak trávit volný čas a užívat si zábavu. A nemusí to být pouze při sledování závodů a vůbec dění na trati, nebo aktivně s volantem v ruce při jízdě po dráze nebo na výcvikovém polygonu. Areál Autodrom Most je k dispozici i rodinám s dětmi, pro které je připraveno mnoho atrakcí a bohatý doprovodný program v prostoru diváckého svahu a v zázemí výcvikového polygonu.

  http://www.autodrom-most.cz/

 3. Chomutov

  CHOMUTOV

  Zoo park Chomutov

  Podkrušnohorský zoopark v Chomutově byl založen v roce 1975.

  Zoopark je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Eurasie, ze které pochází převážná část chovaných zvířat, a území severní Afriky.

  Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat o 1.000 jedincích, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů.

  Krásné přírodní prostředí ve spojení se službami skýtá pro návštěvníky možnost strávení velmi příjemného dne.
  http://www.zoopark.cz

  Kamencové jezero

  Kamencové jezero patří k plošně největším jezerům v České republice. Jako přírodní útvar je jak v Čechách, tak i na světě jedinečné. Vysoký obsah kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic.

  Na Kamencové jezero může být tedy nahlíženo jako na jakési „Mrtvé moře“ na severu Čech.