O junior golfu

Golfový klub Bítozeves chce rozšířit řady výborných hráčů v České republice, a proto se již od založení v roce 2012 věnuje dětem v programu Junior golf, a vychovává tak novou golfovou generaci. Výuka dětí probíhá v rámci tréninků, na kterých jsou děti rozděleny do výkonnostních kategorií, které později určují směr a zaměření jejich tréninku. Děti se během něj učí na všech tréninkových plochách, kterými klub disponuje (driving, putting, chiping). Součástí je i praxe na hřišti (v případě, že děti mají zaplacené hrací fee).

Tréninky probíhají pod vedením klubového trenéra Kamila Viziny a jeho asistentů, trenéry Jiřího Valeše a Josefa Popelky.

 

Tréninky

Tréninky jsou určené pro děti ve věku od 6 do 12 let. Jsou zde i starší, ale těch je menšina a už mají každý svou výkonnost a mohou hrát na hřišti. Mladé hráče a hráčky vedeme od samého počátku ke slušnosti, etice golfu a hře fair-play.

Každý trénink začíná rozcvičkou (není moc oblíbená, ale nutná), u menších dětí se snažíme vybudovat základní postoj, úchop hole a samotný golfový švih. U těch větších, kteří už tento základ mají, se zaměřujeme na to, co je při hře na hřišti trápí, a to postupně odstraňujeme. Stanovujeme si cíle na sezonu a snažíme se je dodržet. Je jasné, že trénink musí být pro děti zábavou tak není nouze o různé týmové soutěže jak v golfu tak i třeba ve vybíjené, fotbalu a jiných hrách.

V případě zájmu o trénink Junior golfu kontaktujte klubového trenéra Kamila Vizinu (tel.:  736 488 158. e-mail: kamilvizina@seznam.cz)

Výbava

Výbava není na první tréninky úplně nutná, ale je lepší když jí děti mají. Očekáváme, že tréning navštíví i děti negolfisté, které si chtějí hru jen vyzkoušet, a těm samozřejmě výbavu bezplatně půjčíme.
Pokud již vaše děti golfové výbavě odrostli nebo máte zájem podpořit novou generaci golfistů darováním golfového vybavení, budeme za každý věnovaný kus vděční. Během tréninků tím pomůžete dalším dětem, které se s golfem teprve seznamují.

 

Termíny tréninků

Tréninky probíhají od 1. dubna 2017 každou středu včetně letních prázdnin.

Lichý týden – od 16 – 17 hodin

Sudý týden – od 16 – 18 hodin

Při trénincích v sudý týden hrají děti, které jsou na tom výkonnostně lépe na hřišti.

Konání tréninku může ovlivnit počasí. V případě, že je na hřišti v době tréninku špatné počasí (bouřka, déšť), může být trénink z rozhodnutí trenéra zrušen. O platnosti či zrušení tréninků vás budeme vždy aktuálně informovat na této stránce dole v chatovacím okně.

Ceník

Tréninky jsou určeny pro členy klubu a jsou zdarma.

Členem klubu se dítě stane po zaplacení členského poplatku 1000,- Kč. Dále se platí roční poplatek, který činí 1000,- Kč/rok.

V případě, že děti chtějí v rámci tréninků hrát i na hřišti musí uhradit hrací fee pro juniory 2500,- Kč/rok. V úplných golfových začátcích tento poplatek není nutné hradit.